بازگشت به صفحه اول

 

 
 

پیام ها از جبهه ملی ايران به سومین کنگره ی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

پیام آقای ادیب برومند رئیس شورای مرکزی و هیئت رهبری جبهه ملی ایران:

کنگره سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

جنابان آقایان مهندس قائم مقام ، دکتر مهمنش و مهندس مبشری

و کلیه مدعوین محترم وشرکت کنندگان در کنگره

با کمال خوشوقتی تشکیل کنگره سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور را که بمناسبت یکصد و بیست و نهمین سالروز ولادت زنده نام دکتر محمد مصدق برپا میشود تبریک میگویم و امیدوارم در این قبیل اقدامات وطن خواهانه با توفیق یزدانی قرین باشید.

بدیهیست کسانی را از جمع افرادی که در اروپا خود را به عبث منتسب به جبهه ملی مینامند و هیچ پایگاهی در مرکز اصلی جبهه نداشته و حاضرند شدیدترین ضربات را بر اثر تحریک پاره ای از افراد خودسر و فرومایه به جبهه ملی و سران استخوان خرد کرده آن وارد آورند دعوت نمی فرمائید.

در عین حال دعا کنید که خداوند این خوشنام ترین و قدیمی ترین سازمان ملی را از شر افراد بی سر و پای فحاش و رذالت پیشه ی وابسته به ایادی ویرانگر مصون و محفوظ بدارد.

تهران – رئیس شورای مرکزی و هیئت رهبری جبهه ملی ایران ادیب برومند

20/3/1390

 

پیام آقای دکتر حسین موسویان رئیس هیات اجرائی و مسئول تشکیلات جبهه ملی ایران:

کنگره ارجمند سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

برای اینجانب نهایت افتخار و مباهات است که تشکیل این کنگره با شکوه را به حضور فرد فرد شرکت کنندگان محترم تبریک و تهنیت عرض نمایم.

به ویژه که این کنگره به مناسبت یکصد و بیست و نهمین سالروز تولد دکتر محمد مصدق بنیانگذار جبهه ملی ایران برپا گشته، که نام آن بزرگمرد نماد آزادی و استقلال و تمامیت ارضی ایران است. امیدوارم که کوشندگان و پویندگان راستین راه مصدق به دور از تشنج آفرینی ها و دسایسی که به طور قطع ریشه در بیرون از جبهه ملی و در دستگاههای توطئه گر و معاند داخلی و خارجی دارد، در مبارزه آزادیخواهانه و استقلال طلبانه خود موفق و پیروز باشند.

تهران – دکتر حسین موسویان

بیستم خرداد ماه1390

 

پیام آقای مهندس حسین عزت زاده عضو شورای مرکزی جبهه ملی:

هم ميهنان، یاران هم انديش و هم كنش، در جبهۀ ملى ايران در فراسوی مرزها، درود.

بى گمان گسترده ترین و ژرفترین آسيبى كه از چیرگی حاکمان نابخرد بر اين سرزمين و مردم و فرهنگ وارد آمده، پراکنش مردم از همديگر است.

حزب های سياسى بسته ميشوند، انجمن های دانشجويى سركوب،و تشکل های صنفى تعطيل! از همه مهمتر، كانون پرورش فرزانگان اين سرزمين و آموزش فرهنگ ايران، خانواده ايرانى، با گونه گون ستیزها روبروست، تا كار به تصویب قانون ضد خانواده میکشد!

مردم دسته دسته، جوانان گروه گروه، سرزمين پدرى را با ترس از مرگ و شكنجه و زندان، به سوى سرزمینهای بيگانه ترك ميكنند. فرزندان جوان كه ميراث داران سرزمين و فرهنگ ايران هستند، هر روز از میهن میگریزند.

هرگونه گردهم آئی براى آزادى خواهى و دادخواهی، گرچه با لبان بسته از فریادهای خفته در گلو، به خون كشيده ميشود. میهن پرستان با تنى خسته و جانی فرسوده، رو در نقاب خاك میکشند و دلیرترین کوشندگان راه آزادى، در گوشۀ زندانها، در دادخواهی مرگ همبندان خويش، میمیرند!

اينك،چشمان ما به گردهم آئی شما زنان و مردان آزادى خواه، كه مبارزه، ميهن پرستى و مردم دوستى را از مصدق بزرگ آموختید، روشن است تا فریاد ميهن خويش را به مردمان ديگر برسانید و با پافشارى بر هم گرائی و هم انديشى و هم کنشی كه نياز امروز ايرانيان است، در اين شبان تيره، چراغى بیافروزید.

ايران من،شاد باش و دیرزی.

بدرود

25 ام خرداد ماه هزار و سيصد و نود خورشيدى

حسين عزت زاده

تهران

(*) آقای مهندس عزت زاده قرار بود در کنگره مصدق نماد آزادی و دموکراسی شخصا شرکت کنند و پیام خویش را در کنگره قرائت نمایند که متاسفانه ویزای ایشان بموقع آماده نشد و ایشان پس از کنگره پیامشان را برای ما ارسال نمودند.

 

 
 

بازگشت به صفحه اول

ساير مطالب مربوط به سازمانهای جبهه ملی ایران درخارج از کشور 

 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران