بازگشت به صفحه اول

 

 
 

پیام کنگره ی مصدق نماد آزادی و دموکراسی (کنگره سوم) به

پناهجویان و پناهندگان ایرانی

در نتیجه سی و دو سال حاکمیت جمهوری اسلامی و نقض فاحش و گسترده حقوق بشر در زمینه های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و مذهبی، جمع بیشماری از شما هم میهنان عزیز مجبور به ترک سرزمین مادری و انتخاب راه پر فراز و نشیب پناهجوئی شده، در این راه با خطرات جانی و مالی فراوان روبرو گردیده اید. شما تمام مشکلات را به امید زندگی خارج از سیطره استبداد و رسیدن به مکانی که بتوانید ابتدائی ترین نیازهای انسانی خود و خانواده خود را در آن تامین کنید به جان خریده اید.

 

بسیاری از شما هم میهنان عزیز با وجود داشتن اسناد کافی از جنایاتی که بر شما رفته است هنوز در کشورهائی مانند ترکیه، عراق، قبرس و یونان و در شرایط سخت در انتظار دریافت پاسخ کمیساریای پناهندگان سازمان ملل متحد بسر میبرید. در این مدت هموطنان شما در داخل و خارج از کشور نگران وضعیت شما بوده اند.

شما علی رغم تمامی مشکلات توانستید در سال گذشته با کار جمعی و سازمان دادن خویش، قدم های مثبتی در دفاع از حقوق خود بردارید. اعزام تیم های حقوقی و پزشکی به کشور محل اقامت شما نیز امکانی برای جلوگیری از وخیم تر شدن وضعیت شما بود.

ما اعضا سومین کنگره سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور که خود سالها طعم تلخ تبعید سیاسی را بعضا حتی در دو رِژیم استبدادی جمهوری اسلامی و سلطنتی چشیده ایم و از مشکلات شما برای گرفتن اقامت و امکان اشتغال آگاهیم، پشتیبانی کامل خویش را از شما هم میهنان عزیز اعلام میداریم.

 

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

بیست و سوم تیرماه 1390 برابر چهاردهم ژوئیه 2011

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 

 
 

بازگشت به صفحه اول

ساير مطالب مربوط به سازمانهای جبهه ملی ایران درخارج از کشور 

 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران