بازگشت به صفحه اول

 

 
 

۴ کشته و ده‌ها بازداشتی در درگیری‌های شدید مردم اهواز با نیروهای امنیتی

 

منامه – محمد العرب
روابط عمومی سازمان اهوازی «حزم» در تماس با «العربیه. نت» اعلام کرد که درگیری‌های متفرقی میان جوانان منطقه صیاحی که خود را برای بزرگداشت روز خشم اهواز در روز ۱۵ آوریل آماده می‌کنند، در یکی از اتوبان‌های اهواز روی داد.

بنا بر این گزارش درگیری هنگامی روی داد که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به منطقه قبیله عرب «السواری» یورش بردند. این درگیری به کشته شدن دو جوان اهوازی و زخمی شدن شماری از نیروهای امنیتی انجامید.

از سویی گروه‌های حقوقی اهوازی اعلام کردند که شمار دستگیر شدگان به ۱۵۰ نفر رسید که ۳۰ تن از آن‌ها زن هستند.

در آخرین تحولات اهواز، یک جوان در محله کوت عبدالله در اثر خفگی با گاز اشگ آور ساخت روسیه جان سپرد.

یک گروه حقوق بشری اهوازی با صدور بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در اختیار «العربیه. نت» قرار گرفته است، از ناکامی نیروهای بسیج در دستگیری همسر ابوثائر در محله شلنگ آباد خبر داده است. ساکنان محله با درگیری با نیروهای بسیج مانع از این دستگیری شدند.

همچنین مقام‌های استانی با اقدام به قطع خطوط اینترنت، برق و آب در محله ملاشیه وضعیت فوق العاده در آن اعلام کردند. نیروهای بسیج اقدام به مصادره ماهواره و کیس‌های کامپیو‌تر ساکنان محله‌هایی کرد که احتمال درگیری در آن‌ها می‌رود.

درخواست برای حمایت از مردم اهواز

شیخ جاسم السعیدی نماینده سلفی در پارلمان کویت از جامعه جهانی خواست که از مردم اهواز در تظاهرات احتمالی روز جمعه در مقابل قلع و قمع نیروهای امنیتی دفاع کند. او همچنین از مقام‌های ایرانی خواست به حقوق بشر مورد قبول در عرضه بین الملل احترام بگذارند.

السعیدی افزود: «مردم عرب مسلمان اهواز از ظلم، قهر و استبداد از سویی دولتی که ادعای عمل به شریعت اسلامی دارد رنج می‌برند در حالی که اسلام از هر نوع خشونت و استبداد و پایمال کردن حقوق مردم اهواز به دور است.»

السعیدی تاکید کرد که مقام‌های ایرانی باید پاسخگوی میلیون‌ها اهوازی باشد که از همه گونه تبعیض نژادی و دینی رنج می‌برند و از کمترین حقوق خود به عنوان شهروند محروم هستند باشند.

 

 

بازگشت به صفحه اول

ساير مطالب مربوط به متفرقه 

 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران