بازگشت به صفحه اول

 
 
 

 نهضت مقاومت ملی ايران

بنيانگذار دکتر شاپور بختيار

National Movement of the Iranian Resistance

NAMIR

founded by Chapour Bachtiar

 

درخواست شکستن اعتصاب غذا از گنجی

 

آقای گنجی عزیز،

اکنون 58 روز است که شما در اعتصاب غذا به سر میبرید. اعتصاب غذای شما در نشان دادن چهره واقعی استبداد حاکم موفق بود. اقدام شما انگیزه اتحاد عمل بی سابقه ای میان ایرانیان در دفاع از شما شد و ایرانیان در سراسر دنیا بطور خود جوش با طرح اقدام شما به افشا بی عدالتی و حاکمیت زور در کشورمان پرداختند.  باز تاب این کوشش ها از اعتراض نویسندگان مشهور و برندگان جائزه نوبل گرفته تا ابرازات جرج بوش رئیس جمهوری آمریکا و کوفی عنان رئیس سازمان ملل متحد در نوع خود کم نظیر بود.

شما در نامه های خود به افشا تجاوزاتی که به حقوق شما و سایر نویسندگان، روزنامه نگاران و روشنفکران ایران شده است پرداختید و ولی فقیه را به درستی مسئول اصلی این تجاوزات دانستید. همچنین به عنوان فرزند دلیر ایران زمین فریاد آزادی خواهی ملت رنجدیده ای را به گوش جهانیان رسانده و مخالفت آزادیخواهان ایران با این دیکتاتوری را به نحو موثری میان افکار عمومی طرح نمودید.

آقای گنجی عزیز،

اکنون که شما و همگی ما به این موفقیت های بزرگ نائل آمده ایم وقت آن رسیده است که اعتصاب غذای خود را بشکنید. درست است که عمل شما برای جنبش دموکراسی خواهی ایرانیان تا کنون منحصر به فرد بوده است، اما فراموش نکنید که وجود نویسنده متفکر و برجسته ای مانند شما برای غنای این جنبش اهمیت به مراتب بیشتری داراست. پس ادامه اعتصاب غذای قهرمانانه شما دیگر به صلاح جنبش آزادیخواهانه نیست و از شما تقاضا داریم هم به این علت و هم برای رعایت خانواده عزیز و زجر دیده تان به اعتصاب غذای خود پایان دهید. از این طریق هم آزادی خواهان ایران را از نگرانی بیرون می آورید و هم توطئه های دشمنان آزادی علیه وجود ارزنده تان را با شکست روبرو می سازید.

 

ایران هرگز نخواهد مرد

نهضت مقاومت ملی ایران

18 مرداد 1384 برابر 9 اوت 2005

 

 
 

بازگشت به صفحه اول

ساير مطالب مربوط به نهضت مقاومت ملی ايران