بازگشت به صفحه اول

 
 
 

 نهضت مقاومت ملی ايران

بنيانگذار دکتر شاپور بختيار

National Movement of the Iranian Resistance

NAMIR

founded by Chapour Bachtiar

 

ضرورت اتحاد عمل برای صلح و دموکراسی

نمیتوان کتمان نمود که کوشش های ایالات متحده آمریکا تاکنون برای متقاعد ساختن جامعه جهانی دایر بر اینکه مذاکره با سران جمهوری اسلامی سودی در بر نخواهد داشت با موفقیت روبرو بوده است.  همه ی مذاکراتی که تابحال با سران حکومت اسلامی صورت پذیرفته یا شکست خورده، یا به بن بست رسیده، یا اینکه مرحله به مرحله حل مسئله را دشوار تر از سابق نموده است. جناح جنگ طلب حزب جمهوریخواه در آمریکا بر آن است که از این ضعف جمهوری اسلامی در جبهه دیپلماسی بیشترین بهره را بردارد. دولت آمریکا پس از ارجاع گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی به شورای امنیت در مورد ادامه غنی سازی اورانیوم در ایران با این توجیه که حکومت اسلامی در ایران با وجود داشتن مهلت شصت روزه قطعنامه ی 1737 شورای امنیت سازمان ملل را نپذیرفته است و قصد دارد همچنان به غنی سازی اورانیوم ادامه دهد، در صدد است قطعنامه جدیدی را که در آن مجازات های به مراتب سهمگین تری علیه ایران در نظر گرفته شده است به این شورا تحمیل نماید. این جناح حاکم در آمریکا امیدوار است که پس از صدور این قطعنامه دیگر هیچ دولتی در مقابل حمله ی نظامی این کشور به ایران دست به مخالفت نزند.

هنگامی که ولی فقیه و رهبر جمهوری اسلامی از زبان کارگزار خود محمود احمدی نژاد اعلام می دارد که: «ملت ایران سر سوزنی از حقوق هسته ای خود عقب نشینی نخواهد کرد»، پیش بینی اقدام بعدی آمریکا که حمله ی وسیع نظامی  ارتش آمریکابه ایران باشد، چندان دشوار نیست. هم اکنون، اگر چه واشنگتن دائما حمله  ی نظامی به ایران را تکذیب می کند، اما به صورتی پیگیر به تدارک و تمرکز ماشین جنگی خود در خلیج فارس و پایگاه های هوایی خود در اروپا مشغول است. گاه و بیگاه از یک طرح حمله موشکی و هوائی آمریکا به ایران نیز سخن می رود که بیش از ده هزار هدف نظامی و غیر نظامی در آن پیش بینی شده است.

سران حکومت اسلامی که تاچندی پیش این اقدامات را «جنگ روانی» و «تبلیغاتی» قلمداد می نمودند، گویا اخیرا به خود آمده اند، ولی باز طبق معمول، بجای حل قاطع مسئله، یعنی پذیرفتن قطعنامه 1737 شورای امنیت و تعلیق غنی سازی، با اشاراتی دو پهلو و متضاد عملا آن ته مانده امکاناتی را نیز که برای حل مسئله باقی مانده است، بر باد می دهند. رزمایش زمینی سپاه پاسداران در 14 استان و آزمایش موشکهای خریداری شده از روسیه در مانور موشکی و زمزمه هائی از این دست، که «پیشرفت بدون هزینه نیست،» نشان از این دارد که حکومت شکست خود را در جبهه دیپلماسی پذیرفته است و منتظر حمله نظامی است.

هموطنان!

فاجعه ای که این جنگ ببار خواهد آورد، نه تنها کوچکترین کمکی به پیشرفت نخواهد کرد، بلکه برای سالیان دراز همه ی آن زیربناهائی را نیز که در طی نیم قرن گذشته با صرف میلیاردها دلار از در آمد نفت ساخته شده است، طی مدتی کوتاهی نیست و نابود خواهد کرد.. «بهای»  این "پیشرفت" را نه فقط نسل کنونی، که نسل های آینده نیز خواهند پرداخت.

اراده و خواست ملی ما حفظ صلح و جلوگیری از جنگ است. جلوگیری از این جنگ تنها پیش از وقوع آن، پیش از اینکه هواپیماها و موشکها به پرواز در آیند، ممکن و میسر است. پس از حمله، دیگر این جنگ است که منطق شوم خود را دایر  بر نیستی و نابودی فرزندان این آب و خاک و محیط زیست و حیات آنان، به ما تحمیل خواهد کرد.

همرزمان طرفدار صلح و دمکراسی!

ما ادامه دهندگان راه مصدق که همواره متکی به امیال قلبی مردم ایران در راه سرافرازی، استقلال، آزادی و صلح پایدار در مقابل دشمنان قسم خورده این آب و خاک تلاش کرده ایم، جز نیروی لایزال ملت نیروی دیگری را قادر به جلوگیری از این جنگ نمی بینیم. همه ی امید ما به هشیاری و درایت شما مبارزین طرفدار صلح و دموکراسی است؛ به این است که در این لحظات خطیر صدای اعتراض خود را مشترکا به فریاد تبدیل نمائیم و تا دیر نشده حکام جابر و ضد ملی جمهوری اسلامی را مجبور سازیم، با گردن گذاشتن به اصل انکار ناپذیر ارجحیت منافع ملی بر منافع کوچک و حقیرانه فرقه ای، خطر جنگ را دفع کنند و بیش از این سد راه تاریخ و تعالی این کشور نشوند. واقعیت اینست که جامعه جهانی کوچکترین تردیدی نسبت به حق مسلم مردم ایران برای دستیابی به انرژی هسته ای جهت استفاده صلح آمیز ندارد. اگر نگرانی ای وجود دارد، از حکومتی خود کامه است که قصد دارد از این وسیله برای تحکیم هر چه بیشر خود استفاده کند.

ما بر این اعتقادیم که قادریم همدوش با دیگر مبارزان میهن دوست طرفدار حقوق بشر و دمکراسی صدای صلح طلبانه مردم ایران را به گوش جهانیان برسانیم و در این راه اتحاد عمل همه سازمانهای طرفدار صلح، دموکراسی و حقوق بشر و پشتیبانی طرفداران صلح در ایران و جهان ضامن موفقیت ماست. نهضت مقاومت ملی ایران بدینوسیله آمادگی خود را برای همکاری و تحقق این اتحاد عمل با سایر سازمان های طرفدار صلح، دموکراسی و حقوق بشر اعلام میدارد.

ایران هرگز نخواهد مرد

دکتر همایون مهمنش

رئیس هیات اجرائیه نهضت مقاومت ملی ایران

چهار شنبه 23 اسفند 1385 برابر 14 مارس 2007

http://www.namir.info

http://www.melliun.org/nehzatm.htm

آدرس ایمیل برای تماس: info@namir.info

تلفن: 00491728422783

 

 
 

بازگشت به صفحه اول

ساير مطالب مربوط به نهضت مقاومت ملی ايران