بازگشت به صفحه اول

 
 
 

 نهضت مقاومت ملی ايران

بنيانگذار دکتر شاپور بختيار

National Movement of the Iranian Resistance

NAMIR

founded by Chapour Bachtiar

 

 به مناسبت درگذشت آیت ‌الله العظمی حسینعلی منتظري

جناب حجت الاسلام احمد منتظري

در گذشت روحانی عالیقدر آیت ‌الله العظمی حسینعلی منتظری را به شما و سایر بازماندگان ایشان تسلیت می گوییم.

آیت الله  منتظری هرچند نقش بسیار مؤثری در پایه گذاری نظام  جمهوری اسلامی، که ما یاران زنده یاد شاپور بختیار نخستین مخالفان صریح آن بوده ایم و هستیم، ایفا کرده بود، اما با مخالفت های صریح نسبت به خشونت های این نظام، قانون شکنی های سران آن، و بویژه اعتراض تاریخی خود به اعدام های دسته جمعی زندانیان سیاسی بی گناه که به دستور مستقیم آیت ‌الله خمینی صورت گرفت راه خود را از او جدا نمود، و با وجود فشار های شدیدی که بر او وارد می شد با پایداری از بسیار از ویژگی های ضد انسانی و ضد ایرانی این نظام فاصله ای صریح گرفت. او در ازاء این رفتار خود بهایی سنگین  نیز پرداخت و متحمل تآلمات زیاد  گردید.

از آن پس نیز  هر گاه حکومت به حقوق مردم تجاوز نمود ایشان ساکت نمانده صدای اعتراض خود را در برابر آن بلند نمودند و حتی اخیرأ، در نظامی که رفتار رسمی نسبت به آیت الله خمینی را به بت پرستی اجباری تبدیل کرده، شجاعانه عدم معصومیت او را یادآورشده اظهار نمودند که او هم مرتکب خطا گردیده است.

بدین دلایل است که  ملت ایران  یاد ایشان را گرامی میدارد و انتظار دارد که چنین رویه ای از طرف سایر مراجع تقلید نیز تا رسیدن مردم به نظامی مبتنی بر اراده ی آزاد ملت دنبال گردد.

ما امیدواریم  که شما نیز با دنبال کردن راه آن روحانی محترم خاطره ایشان را در ذهن ملت ایران برای همیشه زنده نگهدارید.

ایران هرگز نخواهدمرد

نهضت مقاومت ملی ایران

29 آذرماه 1388

 

 
 

بازگشت به صفحه اول

ساير مطالب مربوط به نهضت مقاومت ملی ايران