بازگشت به صفحه اول

 
 

 نهضت مقاومت ملی ايران

بنيانگذار دکتر شاپور بختيار

National Movement of the Iranian Resistance

NAMIR

founded by Chapour Bachtiar

عالیجناب باراک اوباما ریاست جمهور ایالات متحده آمریکا

در اخبار رادیو فردا بتاریخ بیست و هشتم نوامبر سال  جاری آمده است که : « وب ـ سایت رسمی نیروی دریائی ایالات متحده آمریکا از پرسنل و افسران خود خواسته است تا به جای استفاده از خلیج فارس از اصطلاح خلیج عربی استفاده کنند.

با توجه به اینکه سابقه ی نام گذاری خلیج فارس بر این تنگه ی آبی به قرن دوّم میلاد ی بر می گردد و بعلاوه در کلیه ی نقشه های جغرافیائی دارای اعتبار جهانی که از قرن پانزدهم میلادی تا کنون بجا مانده تنها از خلیج فارس ذکر شده است، در چند دهه ی اخیر  این خلیج تاریخی با کوشش ها ی تبلیغاتی دایر بر تغییر نام معتبر «خلیج فارس» به اسم جعلی و  مغایر  واقعیت «خلیج عربی» روبرو  بوده است. خوشبختانه تاکنون هیچکدام از این کوشش ها که هر بار با هدف تهدید منافع و سیادت ملی و تمامیت ارضی ایران انجام می گرفته، موفق نبوده است.

درست به همین علت جای حیرت و تأسف است که نیروی دریائی ایالات متحده که حضرتعالی فرماندهی عالی آن را عهده دار هستید دست به چنین اقدامی زده است.

عالیجناب! ملت شریف، آزاده و صلح دوست ایران که درطول سه دهه ی اخیر، بالاجبار موجودیّت جمهوری اسلامی را متحمّل است ، با آگاهی از مواضع رسمی دوستانه شما نسبت به خود ، متقابلاً دست دوستی بسوی ملت آمریکا دراز می کند . ملت ایران که همه روزه زیر ضربه های جانفرسای حاصل از سیاست خارجی جمهوری اسلامی قرار دارد، از عمل حیرت انگیز و خلاف واقعیت تاریخی نظیر آنچه که در وب ـ سایت نیروی دریائی ایالات متحده انعکاس یافته است رنج می برد و آن را نشانه ی سر شکستگی و منافی منافع ملی خود میداند و حذف فوری اصطلاح جعلی «خلیج عربی» در وب ـ سایت را از مقامات مسئول  انتظار دارد.

با تجدید مراتب احترام

ایران هرگز نخواهد مرد

نهضت مقاومت ملی ایران

بیست و هشتم نوامبر دوهزاروده

 

 

بازگشت به صفحه اول

ساير مطالب مربوط به نهضت مقاومت ملی ايران

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران