بازگشت به صفحه اول

 
 

 نهضت مقاومت ملی ايران

بنيانگذار دکتر شاپور بختيار

National Movement of the Iranian Resistance

NAMIR

founded by Chapour Bachtiar

 

نهضت مقاومت ملی ایران بازداشت آقایان موسوی و کروبی را محکوم می نماید

طبق اخبار رسیده به دستور آقای علی خامنه ای مآموران امنیتی نظام ولایت فقیه آقایان حسین موسوی و مهدی کروبی و همسرانشان را بازداشت کرده به زندان حشمتیه انتقال داده اند. اگرچه آقایان موسوی و کروبی خود در بنیان گذاری این نظام شرکت داشته اند و هنوز هم به بقای این نظام امید وارند، از زمانی که شاهد دخالت ولی فقیه در انتخابات سال 1388 و تقلب وسیع مراکز قدرت در آن گردیدند، در اعتراض به دستکاری در راًی های داده شده  از مردم خواستند به خیابان آیند و بصورت مسالمت آمیز و در چارچوب قوانین همین نظام بدین دخالت نامشروع اعتراض نمایند. از آن زمان تا کنون مردمی که فقط به تقلب فاحش در انتخابات معترض بوده اند صدها کشته داده اند  و تعداد زیادتری از آنان بزندان افتاده اند. بعلاوه در نتیجه ی این انتخابات تقلبی رئیس جمهوری نا مشروعی بر سر کار آمده است که در داخل کشور مروج  خشونت و حیف و میل اموال عمومی است و در خارج از کشور آتش افروزی میکند.

مراجع و مقامات قانونی بین المللی که در مقابل رفتار خشونت بار رژیم لیبی نسبت به مردمی که برای احقاق حق حاکمیت بر سرنوشت خویش و از طریق مسالمت آمیز اعتراض میکنند بدرستی عکس العمل سریع و قاطع نشان داده، نظام حاکم بر این کشور را به انواع تحریم ها و سران آن را به محاکمه به جرم قتل عام مردم بیگناه تهدید میکنند، و در این کار از پشتیبانی برخی از کشور های دموکرات نیز برخوردار بوده اند، سزاوار است که در مقابل رفتار خلاف قانون و ضد بشری جمهوری اسلامی هم روش مشابهی در پیش گیرند و سران این رژیم را برای قطع اعدام های روزافزون و زندان های بی شمار جوانان و دیگر آزادیخواهان ایران دست به اقدامات قانونی لازم زده، از جمله برای رفع کلیه ی محدودیت های غیرقانونی و قطع تهدید های ننگین علیه آقایان موسوی و کروبی حاکمان ایران را مورد پرسش قرار داده پایان این رفتارها را با قاطعیت از آنان خواستار شوند.

ما همچنین اعلام می کنیم که ملت ایران  در راه بدست آوردن کلیه ی حقوق پایمال شده ی خود در نظام جمهوری اسلامی از پای نخواهد نشست و تا آزادی کلیه زندانیان سیاسی و بر فراری نظامی متکی به اراده ی آزاد خود به مبارزه ادامه خواهد داد.

ایران هر گز نخواهد مرد

نهضت مقاومت ملی ایران

سه شنبه 10 اسفند 1388، 01 مارچ 2011

 

 

بازگشت به صفحه اول

ساير مطالب مربوط به نهضت مقاومت ملی ايران

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران