بازگشت به صفحه اول

 
 

 نهضت مقاومت ملی ايران

بنيانگذار دکتر شاپور بختيار

National Movement of the Iranian Resistance

NAMIR

founded by Chapour Bachtiar

 

جمهوری اسلامی مسئوًلیت خود در حفاظت از جان زندانیان سیاسی را زیر پا می گذارد

نام جمهوری اسلامی با اعدام و مرگ فعالین سیاسی مترادف و عجین شده است. هنوز ده روز از فاجعه ی دردناک جانباختن خانم هاله سحابی در اثر حمله بی رحمانه ی ماًموران رژیم به وی نگذشته است که خبر مرگ هُدی صابر مترجم و روزنامه نگار، و یکی دیگر از فعالین ملی ـ مذهبی اعلام میشود. پزشکان علت مرگ او را سهل انگاری مقامات زندان در انتقالِ به موقع وی به بیمارستان ذکر نموده و عنوان داشته‌اند که در صورتی که  این انتقال در اسرع وقت صورت می‌گرفت و بیمار تحت مراقبت‌های ویژه قرارداشت نجات وی از مرگ حتمی بود. بنابراین جمهور اسلامی مسئول مستقیم مرگ این فعال سیاسی است که از مدتها قبل زندانی و در اسارت آن بوده  و در اعتراض به عمل وحشیانه ی ماًموران نظام نسبت به خانم سحابی از ده روز پیش تر دست به اعتصاب غذا زده بوده است.

جمهوری اسلامی که مانند هر حکومت شایسته ی این عنوان و طبق موازین بین المللی مسئولیت حفظ جان کسانی را که زندانی نموده است برعهده دارد، به این تعهد خود عمل نکرده، وعدم رعایت این موازین از طرف مقامات حکومت تاکنون چندین بار سبب گردیده است که تعدادی از هموطنان دربند  در زندان ها جان دهند بی آنکه کسی پاسخگوی حیات ازدست رفته ی آنان باشد. از آنجا که جمهوری اسلامی حاضر به قبول مسئولیت خود درمقابل جان زندانیان نمی باشد، و حتی از تحویل جنازه زندانیان جانباخته به خانواده هایشان هم خودداری میکند، نهضت مقاومت ملی ایران ضمن ابراز تسلیت به خانواده مرحوم صابر، قتل ننگین یکی دیگر از مبارزان راه آزادی ایران را بشدت محکوم می نماید.

ما ضمن پشتیبانی از درخواست کلیه ی شخصیت های کشور و نهادهای ایرانی و غیر ایرانی حقوق بشر، از مقامات بین المللی می خواهیم تا با تعیین هیئت ویژه ای برای اعزام به ایران به منظور رسیدگی به چگونگی وقوع این فاجعه ی هولناک و تعیین مسئولان آن و رسیدگی به وضعیت زندانیان سیاسی در ایران در مورد این قبیل جنایات بیش از این تًامل نکرده، با اقدام عاجل خود به مقامات ایرانی نشان دهند که مردم جهان یکایک جنایات آنان را زیر نظر دارند و این دولت باید در مورد هریک در برابر وجدان ها و نهادهای بین المللی پاسخگو باشد.

ایران هر گز نخواهد مرد

نهضت مقاومت ملی ایران

۲۲ خردادماه  ۱۳۹۰ برابر با ۱۲ جون ۲۰۱۱

 

 

بازگشت به صفحه اول

ساير مطالب مربوط به نهضت مقاومت ملی ايران

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران